Skąd się wziął Wędrowniczek Junior?

Misją "Wędrowniczka Juniora" jest dawanie dzieciom inspiracji do działania. Pokazywanie że, aktywnie fizycznie i intelektualnie znaczy zdrowo i fajnie. Staramy się przekonać, że takie wartości jak zaufanie i przyjaźń są ponadczasowe.

Wszystko zaczęło się w 1993 roku na warszawskim Żoliborzu. Pani Stasia Kornalewska (nazywana teraz przez niektórych babcią Stasią) założycielka i pomysłodawczyni chciała zaszczepić w młodych ludziach chęć poznawania piękna naszego kraju. Pierwsza kolonia miała miejsce latem 1993 roku... Od tego czasu rozwijamy się i zmieniamy dla naszych podopiecznych.

Kilka słów o nas

Zdobyte przez 20 lat doświadczenie pozwoliło na dobre zadomowić się nam na rynku turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Idąc z duchem czasu i oczekiwaniami klientów od kilku lat rozpoczęliśmy organizowanie imprez w formie aktywnego wypoczynku. Oferta nasza wzbogaciła się o takie dyscypliny, które do niedawna uważane były za niebezpieczne np: jazda konna, wspinaczka, żeglarstwo. Aktualnie w naszej ofercie na lato możecie znaleźć Państwo 10 imprez tematycznych, których jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami. Nie korzystamy z usług agentów turystyki, ponieważ rodzice przekazują sobie informacje "pocztą pantoflową" o naszym biurze i poziomie świadczonych przez nas usług. Jeśli mamy kłopot - to z zabraniem wszystkich chętnych, a nie ich brakiem.

Od kilku lat rekordy popularności biją takie oferty jak: obóz wspinaczkowo-pływacki, obóz jeździecki, żeglarski, plener malarski, a zimą szkółka narciarsko-snowboardowa. Zeszłoroczną nowością i strzałem w dziesiątkę okazała się być "Akademia Maluszka - pierwsza kolonia bez mamy i taty". Staramy się, aby nasze propozycje były zróżnicowane nie tylko programowo, ale umiejętnościowo i wiekowo. Mamy nadzieję, że każdy rodzic znajdzie u nas coś dla swojej pociechy.

Od 2004 roku, Biuro Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wędrowniczek", prowadzone jest przez córkę założycielki - Martę Kondracką pod nową nazwą "Wędrowniczek Junior". Wpis do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 14855 Wpis do Rejestru organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych woj. Mazowieckiego nr 703. Wszyscy uczestnicy objęci są grupowym ubezpieczeniem.

Marta, prywatnie żona Łukasza, mama 19-letniej Marii i 4-letniej Basi. Jest osobą "od wszystkiego". Zajmuje się zarządzaniem i organizacją biura. Zawsze jest obecna na wyjazdach doglądając czujnym okiem swoich podopiecznych. Posiada uprawnienia do pilotowania wycieczek oraz ma ukończone kursy na kierownika placówek wypoczynku i opiekuna grup. Od sezonu zimowego 2012 jest także zawodowym instruktorem narciarstwa zjazdowego. Ukończyła kurs pierwszej pomocy medycznej.

Kadra, kontrahenci, współpraca

Organizując każdą imprezę zatrudniamy instruktorów i osoby posiadające kwalifikacje potwierdzone egzaminami pañstwowymi. Zatrudniamy odpowiedzialnych, młodych, a przede wszystkim lubiących dzieci ludzi. Imprezy nasze odbywają się w obiektach spełniających wszystkie wymogi pod względem bezpieczeñstwa. Kadra nasza to często czynni zawodowo nauczyciele, psycholożki osoby kompetentne i z doświadczeniem. W ostatnim czasie wyspecjalizowaliśmy się w ofertach programowych dla szkół.

Współpracując z wieloma szkołami i nauczycielami opracowujemy ofertę w oparciu o program edukacyjny. Nauka w plenerze, nic nie daje lepszych efektów, wiemy już coś o tym. Od dwóch lat współpracujemy z Fundacją Radia Zet, podopieczni fundacji spędzają na naszych imprezach miłe chwile zarówno zimą jak i latem.

Co nas wyróżnia?

  • Lubimy dzieci i pracę z nimi
  • Potrafimy stworzyć podczas wyjazdów przyjazną atmosferę
  • Nasze wyjazdy to maksimum 50 uczestników, a wiec każde z dzieci to konkretny Jaś, Staś czy Zosia.
  • Jesteśmy biurem z tradycjami rodzinnymi, Pani Stasia (założycielka Wędrowniczka) dba o komfort wypoczynku naszych gości prowadząc w górach pensjonat
  • Cały czas się rozwijamy, a każdego roku powiększa się grono zadowolonych małych i trochę większych "Wędrowniczków"

Zapraszam serdecznie,
Marta Kondracka, właściciel biura

Junior poleca